Na odmeny zoberú odkázaným – županova fraška

Autor: Andrej Sočuvka | 5.5.2011 o 11:37 | (upravené 5.5.2011 o 13:02) Karma článku: 7,73 | Prečítané:  1288x

Na odmeny zoberú odkázaným – takto znel nadpis článku, v ktorom autor článku – Michal Filek – uviedol zrejme účelovo zavádzajúce informácie.

Zníženie odmien poslancom navrhuje župan Blanár, ktorého mesačný príjem sa pohybuje okolo 10.000 EUR, aj ako poslanca NR SR. V jeho prípade je evidentné, že na dvoch stoličkách sa nedá sedieť. Svedčí o tom skutočnosť, že poslanci ŽSK dostávajú viacero doplňujúcich návrhov a materiálov do programu zastupiteľstva ŽSK až tesne pred samotným zasadnutím bez možnosti rokovať o týchto materiáloch najprv v komisiách.

 

V gestorskej sociálnej komisií ani v žiadnych iných komisiách zastupiteľstva nebol predložený návrh na zakúpenie nových polohovacích postelí. Ktoré zariadenie sociálnych služieb mal župan na mysli? Podľa mojich informácií ani na dopravnej komisií nebol daný návrh na vyčlenenie financií na opravu ciest. Župan evidentne túto frašku zinscenoval za účelom diskreditácie poslancov zastupiteľstva ŽSK za KDH a tiež aby nevyšlo najavo, že župan Blanár znova zadlžil všetkých občanov Žilinského kraja o ďalších takmer 10 miliónov EUR. Na takúto výšku mu najmä poslanci za stranu SMER schválili ďalší úver. Na otázku poslanca na zasadnutí zastupiteľstva ŽSK či sú už vybraní zhotovitelia stavebných prác, župan nedokázal odpovedať ináč ako osobnými útokmi.

 

Neviem v čom je neadekvátne spájať „balík platov“ zamestnancov Úradu ŽSK a odmien poslancov. Je v záujme občanov, aby sa nielen na Úrade ŽSK, ale aj na miesta poslancov dostali kvalitní ľudia. Kým však na väčšine orgánov štátnej správy a samosprávy došlo k znižovaniu počtu zamestnancov, registrujem, že Úrad ŽSK naopak prijíma nových zamestnancov, napr. pani Brezovskú.

 

Na záver ešte uvádzam pre občanov, že koalícia SMER-SD, SNS a HZDS má v zastupiteľstve ŽSK väčšinu, takže nič nebráni a nebránilo, aby župan ušľachtilé ciele, ktoré uvádzal v článku zrealizoval a navrhol do rokovania zastupiteľstva. Môžem prisľúbiť, že ako poslanec za KDH budem s radosťou za každý ušľachtilý návrh hlasovať.

 

Andrej Sočuvka – poslanec ŽSK za KDH

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

KULTÚRA

Podivné príbehy a Instagram 19. storočia. Aký bol seriál 1890?

Historická detektívka sa pokúsila priniesť na obrazovky niečo iné.


Už ste čítali?