Zaujaté MY Žilinské noviny alebo novinárska etika v žilinskej praxi

Autor: Andrej Sočuvka | 16.5.2011 o 23:41 | (upravené 17.5.2011 o 0:24) Karma článku: 8,25 | Prečítané:  1710x

Týmto príspevkom sa chcem podeliť o moje opakované skúsenosti so žilinskou novinárskou realitou v podobe konania šéfredaktora MY Žilinských novín. Každá moja doterajšia žiadosť o uverejnenie odpovede bola veľmi jednoduchým, ale zároveň neurčitým spôsobom (viď naskenovaná odpoveď MY Žilinské noviny zo dňa 9.5.2011) odmietnutá.

scan253.jpg

 

Vzhľadom k dlhodobo negatívnym článkom publikovaných na stranách MY Žilinské noviny nielen voči mojej osobe, ale aj voči celému hnutiu KDH v Žiline, na miestnej, ale i krajskej úrovni, nemám žiaden priestor ani možnosť uviesť na správnu mieru v týchto novinách klamlivé a zavádzajúce články vyššie uvedeného šéfredaktora.

Napriek ovládnutiu miestnej i krajskej samosprávnej úrovne politickou stranou SMER-SD, pre novinárov by malo byť samozrejmosťou, nebyť posluhovačom a jednostranným šíriteľom zavádzajúcich poloprávd a klamstiev, ale objektívne a nestranne informovať širokú verejnosť bez ohľadu na jej politickú príslušnosť. Žeby ignorovanie zo strany šéfredaktora MY Žilinské noviny malo priamu spojitosť s masívnou reklamou pre najsilnejšiu politickú stranu SMER-SD a jej šéfa v Žilinskom samosprávnom kraji? Nemali by sa používať peniaze všetkých daňových poplatníkov, slúžiace na takúto propagandu, napríklad na opravu ciest alebo chod domovov sociálnych služieb v Žilinskom samosprávnom kraji?

Ing. Andrej Sočuvka - poslanec ŽSK za KDH

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?